صفحه اصلي
آپارات
آلبوم تصاوير
اخبار برگزیده
اخبار عمومی
انجمن ها
جستوجو
گزارش تصویری
گزارش و فعالیت های مرکز
ورود
شبکه‌های ماهواره ای مسیحی و چگونگی جذب مسلمانان
در پانزدهمین جلسه آموزشی سواد رسانه بررسی شد:
کارشناس ماهواره و تلویزیون: شبکه نجات، هفت و محبت با توجه به نگاه مسیحی سکولاری که به جامعه دارند، مخاطبان زیادی را جذب کرده است و جریانی از افراد مسلمان تازه مسیحی شده در این میان وجود دارد؛ اساسا مخاطبان این سه شبکه، مسلمانان یا مسیحیان مسلمان‌زاده هستند. به گزارش مرکز فرهنگی هنری دفتر تبلیغات اسلامی، پانزدهمین جلسه آموزشی سواد رسانه با حضور حجت الاسلام و المسلمین پیش‌آهنگ، کارشناس ماهواره و تلویزیون، با موضوع بررسی "شبکه‌های دینی و شبه مذهبی در ماهواره" در نگارستان اشراق برگزار شد
.

حجت الاسلام و المسلمین پیشاهنگ درخصوص ماهیت شبکه‌های دینی و شبه مذهبی در ماهواره گفت: تاکنون بیش از چهار شبکه اصلی مسیحی تبشیری در ماهواره شکل گرفته است که نقش کلیسای خانگی را ایفا می‌کنند.

وی به معرفی این شبکه‌ها پرداخت و اظهار داشت: شبکه سِوِن «هفت»، نجات، محبت و ست سون پارس؛ چهار شبکه‌ای هستند که فعالیت آنها در حوزه مسیحیت تبشیری است و به دنبال تبلیغ مسیحیت هستند که به خصوص از میان مسلمانان جذب می‌کنند.

پیش‌آهنگ ادامه داد: آنها مدلی از کلیسای خانگی هستند تا بتوانند نفوذ مسیحیت را در بین مردم ایران بیشتر کنند.
این کارشناس ماهواره‌ و تلوزیون با بیان اینکه این ساختار بر اساس طرح آرمان رشدی شکل گرفته، گفت: آرمان رشدی از بزرگان جریان تبشیری مسیحیت است که به دنبال اجرای طرح او، فعالیت آنها به صورت فیزیکی و تدریجی گسترش یافت که موجب احساس خطر در جوامع مذهبی شد.

وی با اشاره به معنای کلیسا تصریح کرد: در مسیحیت کلیسا به معنای جایی است که جمعی از مسیحیان حضور دارند و هر جا که تعدادی از مسیحیان جمع می‌شوند، کلیسا نام می‌گیرد و از این راه در ایران بسیاری از مسلمان‌زاده‌ها را به سمت مسیحیت تبشیری سوق دادند.

حجت الاسلام والمسلمین پیشاهنگ در خصوص نفوذ این شبکه‌ها در میان مردم ایران هشدار داد و گفت: شبکه نجات، هفت و محبت با توجه به نگاه مسیحی سکولاری که به جامعه دارند، مخاطبان زیادی را جذب کرده است و جریانی از افراد مسلمان تازه مسیحی شده در این میان وجود دارد؛ اساسا مخاطبان این سه شبکه، مسلمانان یا مسیحیان مسلمان‌زاده هستند.

وی در پایان ازعان کرد: دیالوگ‌ و گفتمان این طیف از مخاطبان کاملا با آن چیزی که ارامنه و ... دارند متفاوت است و متمرکز بر روی فضای اسلامی جامعه هستند تا آنها را به سمت مسیحیت سوق بدهند و چون این افراد تازه مسیحی شده احتمال بازگشت‌شان به اسلام زیاد است، خودشان را به آب و آتش می‌زنند تا نگذارند این احتمال عملی شود.


كلمات كليدي : ماهواره و تلویزیون , شبکه های ماهواره ای تبشیری , اشراق , مرکز فرهگی هنری دفتر تبلیغات اسلامی
 
امتیاز دهی
 
 

Guest (PortalGuest)

مرکز فرهنگی هنری
مجری سایت : شرکت سیگما